Maarten laat zich digitaliseren als virtuele merkambassadeur
En Esther Olofsson neemt ontslag
Maarten laat zich digitaliseren als virtuele merkambassadeur
En Esther Olofsson neemt ontslag
Een uitvergroot digitaal alter ego van onze Maarten Reijgersberg wordt dé nieuwe virtuele merkambassadeur van RAUWcc. Zo blijft hij pionieren met virtuele personages en laat zien dat technologie een cruciale rol speelt in hoe merken communiceren en zich profileren.
Een virtueel personage creëren heeft veel voordelen vanuit communicatief oogpunt, dat weet Maarten als geen ander. Hij is het brein achter Nederlands eerste virtuele influencer én onze virtuele collega Esther Olofsson. Maar het begon te wringen.
Esther gaf ons een platform om continu te leren en innoveren. Dit heeft er voor gezorgd dat we koploper zijn als het om creëren met generatieve AI gaat. Maar ook zij voelde dat het niet meer klopte.
Perfecte match
‘Ik heb, met mijn visie op virtuele merkambassadeurs in het achterhoofd, Esther er de eerste jaren best wel doorheen gedrukt bij mijn collega’s,' aldus Maarten. 'Toch merkte ik dat ze nooit écht goed geland is. En dat is best logisch, want haar karakter is niet gebouwd op de RAUWe cultuur. Als Esther bij ons zou solliciteren, zouden we haar nu niet aannemen.’ Zo ontstond het idee voor AI-Maarten: het perfecte gezicht om RAUWcc nog beter op de kaart te zetten als hét Rotterdamste bureau dat voorop loopt in AI-gedreven communicatie en merkambassadeurschap. Met de inzet van nieuwe technologieën zoals holografische presentaties en AI-ondersteunde campagnes wordt Maartens digitale versie een verlengstuk van zijn visie: vernieuwend, toegankelijk en altijd Rotterdams. Naast geestesvader van Esther, belichaamt AI-Maarten de mentaliteit van RAUWcc: praktisch, doordacht en altijd met een eigenwijze twist. Als virtueel vertegenwoordiger zal AI-Maarten RAUWcc’s merkwaarden uitdragen, maar ook klanten inspireren en meenemen in de creatieve en strategische communicatiemogelijkheden met virtuele merkambassadeurs.
Nieuw begin
Na drie jaar trouwe dienst heeft Esther Olofsson dan ook besloten te vertrekken bij RAUWcc. Sinds haar creatie voor Postillion Hotels eind 2019 heeft Esther als virtuele influencer en later als virtuele collega bij RAUWcc een unieke rol vervuld. Ze werd al snel het aanspreekpunt voor zowel collega’s als klanten. ‘Esther gaf ons een platform om continu te leren en innoveren. Dit heeft er voor gezorgd dat we koploper zijn als het om creëren met generatieve AI gaat. Maar ook zij voelde dat het niet meer klopte. Gesteund door haar liefde voor toerisme, gaat ze haar hart volgen en op zoek naar een nieuwe uitdaging in de destination-marketing. Ik weet zeker dat ze op een fijne plek terechtkomt, en tot die tijd is Esther volgens mij, de eerste virtuele werk- en merkloze merkambassadeur van Nederland.’
Nu ik steeds meer afstand neem van RAUWcc hoop ik met AI-Maarten, een uitvergrote digitale versie van mijzelf, mijn collega’s tot dienst te kunnen blijven. Als een soort alwetend orakel, op de RAUWe cultuur gestoeld. Zo houden mijn collega’s meer tijd over om te doen waar zij het beste in zijn: creatief werk maken.
Bekijk hier een video van AI-Maarten:
Alles weten over virtuele merkambassadeurs? Maarten vertelt je graag meer!
Maarten Reijgersberg
Eindbaas
Daagt het communicatievak continu uit. Pragmatisch-creatieve conceptdenker. Rasechte import-Rotterdammer.
Zelfs met de muis was het ver.
Bakkie? BelGekopieerd! Bel dan! of mailGekopieerd! Mail dan! ons!